srijeda, 22. veljače 2012.

Ubrizgavanje kozmetičkih injekcija može biti opasno

Ubrizgavanje kozmetičkih injekcija može izazvati teške posljedice.
Injekcije koje se sve češće koriste u kozmetici za popunjavanje bora mogu da izazovu alergijske reakcije kod pojedinih osoba, upozoravaju liječnici.
Izvještaj kojeg je objavio žurnal Archives of Dermatology potvrdio je sumnje u vezi štetnosti kozmetičkih injekcija.
Istraživanje koje je sporovedeno na 25 pacijenata pokazalo je kako ovakve injekcije mogu izazvati teške nuspojave. Tokom ispitivanja zabilježene su pojave artritisa, oticanja, groznice.
Istraživanje je pokazalo kako se posljedice korištenja ovakvih injekcija mogu osjetiti već nakon godinu dana od početka korištenja.
Dr. Alijotas-Reig izjavio je kako proizvođači ovakvih injekcija tvrde da strukture gelova koji se ubrizgavaju ne mijenjaju svoj obliki ili migriraju.
U prvim izvještajima o ovakvim preparatima nije bilo naznaka o bitnijim nuspojavama nakon trermana ubrizgavanja istih ali novi izvještaji pokazuju kako postoji veliki rizik prilikom korištenja kozmetičkih injekcija i kako su nuspojave u većini slučajeva veoma teške.

izvor: ljepotaizdravlje.bloger.hr

Korisne informacije o zdravlju i prehrani možete pronaći na:




Nema komentara:

Objavi komentar

Napomena: komentar može objaviti samo član ovog bloga.